Calendar

August 2017
SunMonTueWedThuFriSat
 << < > >>
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Who's Online?

Member: 0
Visitor: 1

Announce

rss Syndication

Archives

04 Aug 2014 - 10:38:27 am

Jak zadbać o paznokcie?

Częstym problemem kobiet są nieładne paznokcie. Zniszczona płytka paznokcia, zdarty naskrek czy łamliwość to powszechny problem. Jak sobie z tym poradzić? Odpowiedź jest prosta- manicure. Jest to zabieg, ktremu oddawane są paznokcie u rąk. Na początku skoncentruję się na tradycyjnym manicure, by dalej przybliżyć wam metody hybrydowe oraz żelowe.

Zaczynamy od piłowania paznokci jeśli wymagają- ja czynię to jeszcze przed zmyciem lakieru. Przetestowane przeze mnie są szklane pilniki, jakie najefektywniej przeciwdziałają zadzieraniu oraz rozwarstwianiu płytki. Potem zmywamy lakier mieszanką zmywacza oraz olejkw, po czym samą płytkę przeciągamy jeszcze samym zmywaczem oraz wodą. Jeśli mamy więcej czasu możemy nawilżać paznokcie w ciepłej wodzie z cytryną. Następnie zabieramy się za skrki. Ja nie muszę tego czynić często, chociaż raz na jakiś czas delikatnie je obcinam. Odchylam je patyczkiem oraz obrzynam nożyczkami bądź cążkami. Wszystko robię nader delikatnie aby nie zepsuć paznokcia ani macierzy. Ponieważ z reguły używam jasnych lakierw oraz nie stosuje ciemnych czerwieni- nie nakładam bazy, ale od razu przechodzę do lakieru. Zwykle muszę użyć paru warstw, dlatego nie chcę ich bez potrzeby mnożyć. Czekam aż lakier wyschnie oraz nakładam utwardzacz. Właśnie dzięki niemu mj manicure dotrzymuje się tak długo, nie odpryskuje właściwie cały tydzień. Przy jego nakładaniu staram się rozsmarować go dodatkowo na brzegach paznokcia oraz dojść odrobinkę pod spd płytki. Utwardzacz czyni, iż paznokcie są bardziej odporne na możliwe urazy. Złamać je nader trudno, paznokcie długo błyszczą, w trakcie tygodnia dokładam przeważnie jeszcze jedną warstwę.

Dla tych, jakie nie zdołają pochwalić się własnymi paznokciami istnieje nieco sztuczek, między innymi metoda hybrydowa i żelowa.
Manicure hybrydowy- nakładany jest delikatną warstwą jak lakier. Pźniej wzmacniany jest w świetle UV. Lakier lśni bardziej w porwnaniu do zwyczajnego manicure. Co najważniejsze, manicure hybrydowy utrzymuje się przeważnie przez 2-3 tygodnie (nawet przy wykonywaniu powszednich prac domowych).
Paznokcie żelowe- żel nakładany jest na przygotowaną wcześniej płytkę paznokcia albo tips. Zyskuje ostateczną twardość już po 2-3 minutach, dzięki naświetleniom promieniami UV. bardzo naturalnie, subtelnie, ponieważ jest przejrzysty.
Jak zauważacie możliwości na upiększenie paznokci jest sporo, wystarczy chcieć o nie zadbać oraz ofiarować im trochę czasu.

Admin · 124 views · 0 comments

Permanent link to full entry

http://nynails.sosblogs.com/nynails-b1/Jak-zadbaA-o-paznokcie-b1-p2.htm

Comments

No Comment for this post yet...


Leave a comment

No comments are allowed in this blog